fbpx

Zell am See: město na jezeře u nejvyšších vrcholů Rakouska

Mezi nejpopulárnější rakouská rekreační střediska se jistě řadí i Zell am See. Lázeňské městečko je v obležení návštěvníků přes zimu i v létě. V okolí se totiž nachází mimo lyžařských svahů množství cyklostezek, tras pro pěší turistiku i zajímavých míst vytvořených přírodou. Rekreovat se dá i přímo u jezera Zeller See, na jehož břehu se městečko nachází.

Zell am See – pěší promenáda v centru města

Zdejší oblast byla osídlena už v době bronzové. Mezi lety 30 až 160 se zde usídlili Římané. Ve středověku zde zase žili mniši, kteří sem přišli na popud Salzburského arcibiskupství. Povýšení na město se Zell am See dočkalo roku 1357. Roku 1526 tu proběhly rolnické bouře. A klidnější nebyla ani následující století. V roce 1731 zde například byli v období protireformace velmi tvrdě pronásledováni protestanti. Pak přišla moderní doba. V roce 1875 dorazila do města železnice, která znamenala dosud nevídaný rozvoj. Přišli turisté i noví lidé, kterým se zdejší kraj tak líbil, že se zde rozhodli usadit.

Zell am See – večerní náměstí Markt

Historické jádro není nikterak velké. Jedná se především o hotýlky s restauracemi a obchůdky v přízemí. Za návštěvu stojí jistě i nábřeží u jezera Zeller See. Dominantou je luxusní Grand Hotel Zell am See. Mimo něj je zde i přístaviště lodí a Elisabethpark. U něj se nechází i Zeller Seezauber. To je molo, ze kterého přes léto ve večerních hodinách pouštějí takzvané Magic Lake Show. Hru vody a světel na hladině jezera.

Zell am See – Magic Lake Show

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

Leave A Reply

Your email address will not be published.