Za rakouskými slevovými kartami

Vystup na vrchol Wildkogel.jpg
Výstup na vrchol Wildkogel

Mnozí z těch, co se chtějí vydat na letní dovolenou do Alp jedou s tím, že než trávit spoustu času chůzí raději využijí lanovek, kdy mnohé z nich již fungují i přes letní sezonu. Jedním z problémů však je cena. U zpátečních lístků na lanovku, to obvykle bývá přes 20 euro a k tomu můžete mít další vídaje na vstupy do muzeí, kulturních památek, přírodních zajímavostí nebo koupališť a aquaparků. S tímto mohou pomoci projekty slevových karet, které najdete snad ve všech regionech rakouských Alp. Za ně můžete v určitém čase projezdit tolik lanovek a navštívit tolik dalších atraktivit, kolik jen stihnete a navíc je již zahrnuta u zájezdů některých cestovních kanceláří. V tomto případě se může cena dovolené dostat na poměrně slušnou úroveň, a to i s návštěvou spousty zajímavostí.

Montafon - západní okraj Rakouska
Montafon – západní okraj Rakouska

Zde je několik vybraných:

Montafon-Silvreta card

Na západním okraji Rakouska, kousek od švýcarských hranic se nachází ne tak známá a ne tolik objevená oblast Rätikon a Silvretta. Toto pohoří není tak veliké, o to je však atraktivnější. Zde se můžete těšit výhledy na 74 třítisícovek i překrásnou alpskou floru a faunu. Vrcholem návštěvy tohoto horského koutu může být projížďka po horské silnici Silvretta Hochalpenstraße.

Dachsteinsüdwandbahn - lanovkou skoro na vrchol.jpg
Dachsteinsüdwandbahn – lanovkou skoro na vrchol

Dachsteinská karta
Karta určená pro návštěvníky Schladmingu a jeho okolí se jistě mezi nimi neztrácí. Vrcholem karty je výjezd panoramatickou kabinovou lanovkou až na masiv Dachsteinu. Krom toho s ní můžete prozkoumat majestátní Dachstein ze spousty dalších okolních vrcholů a navíc k tomu se stavit na některém hradu, v muzeu nebo snad soutěsce v údolí.

Kitzbühelská karta
Kolem nejznámějšího rakouského rekreačního střediska Kitzbühelu se nachází oblast Kitzbühelských Alp. I tu můžete procestovat spolu se slevovou kartou. Zde je zase z každého druhého kupce vidět mohutný masiv pohoří Wilder Kaiser. A když už vidět není nebo vás omrzí, stále tu zůstává obrovské množství nových míst s nádhernými výhledy a kouzelnými zákoutími k odpočinku a načerpání nových sil.

zelené Kitzbühelské Alpy.jpg
zelené Kitzbühelské Alpy

Korutanská karta
Na jihu Rakouska se rozkládá magická země plná romantických jezer a majestátních vrcholů jménem Korutany. Zde navíc nabídku lanovek doplňují i zajímavé lodní projížďky po zdejších jezerech zaplňujících snad celá zdejší údolí zaříznutá mezi vrcholy, a tak si lze zpestřit návštěvu zdejších hor. Opět nechybí ani nabídka muzeí nebo dalších kulturních památek, například i ve zdejších centrech dění Klagenfurtu a Villachu.

Zájezdy se slevovou kartou:
CK HOŠKA TOUR – http://www.hoska-tour.cz

Autor: Jan Hoška, CK HOŠKA TOUR

Foto: archiv CK 

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

1 Comment

  1. Pepa says

    Tyto karty jsou zajímavé, ale já osobně mám rád i tu salcburskou.

Leave A Reply

Your email address will not be published.