Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/19737/pesituristika_cz/www/wp-config.php on line 23

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/19737/pesituristika_cz/www/wp-config.php on line 24
Víte, že – PěšíTuristika.cz

Nechte se překvapit

Naleznete zde mnoho zajímavostí, rekordů či kuriozit.

KAM VEDE NEJDELŠÍ LANOVKA BEZ PODPORY?

Nejdelší lanovka bez podpory stojí v Kanadě, přesněji ve Whistleru a jmenuje se Gondola PEAK 2 PEAK. Délka trasy této lanovky mezi sloupy je neuvěřitelných 3 024 metrů a tak trasa dosáhne i neobvyklé výšky 436 metrů nad zemí.

KOLIKRÁT VÍCE JE V AUSTRÁLII KLOKANŮ

Je obecně známé, že v Austrálii žijí v hojné míře klokani. Jejich počet je dvojnásobný oproti počtu lidských obyvatel.

KOLIK NACHODÍ ČLOVĚK BĚHEM ŽIVOTA?

Průměrný člověk podle odhadů za svůj život nachodí zajímavých 100 000 kilometrů. Myslíte si, že to trumfnete?

KUDY VEDLA NEJDELŠÍ HŘEBENOVKA V ČESKU?

Nejdelěí hřebenovka v Česku byla Modrá hřebenovka (Blauer Kammweg) a měřila necelých 800 kilometrů. Vedla od Blankensteinu přes celé Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické hory, Jizerské hory, Krkonoše a z Orlických hor až do Jeseníků na Praděd. Byla vyznačována od roku 1902, ale vrcholu Pradědu dosáhla až za 1. republiky.

JAK VELKÝ JE NEJVĚTŠÍ ROZCESTNÍK V ČR

Největší turistický rozcestník v Česku nechal vyrobit k 120. výročí Klub českých turistů. Je vysoký 8 metrů a oproti standardnímu je v poměrů 2,5:1. Poprvé umístěn byl v Praze na Staroměstském náměstí a následně byl předán do Pelhřimova.

KOLIK TAXIKÁŘŮ V NY JSOU IMIGRANTI?

V New Yorku jezdí přibližně 13 000 taxiků. V nich jako řidič jezdí až 90% imigrantů.

Znáte nějakou další zajímavost, podělte se o ní: