Laško: termální lázně s výlety (hotel Thermana Park Laško)

15 550 

Katalogové číslo: 216 Kategorie:

Popis

Kam se podíváte: Slovinské lázně

Termín: 2026-09-13 až 2026-09-19

Ubytování: Hotel

Počet dní / nocí: 7 / 4


Na co se můžete těšít:

Relaxace v termálních lázních přímo u hotelu.
Pojeďte si užít hýčkání ve slovinských termálních lázních. Laško je střediskem, kde vládne pohoda a zdraví. Hezké lázně, ve kterých budete ubytování, jsou obklopeny nádhernou přírodou. Přímo v županu můžete přecházet do termálního areálu. Mimo relaxace máme pro vás připravené výlety do okolí, které jsou spojeny s regionálními produkty nebo velmi starými památkami.


Program:

1. den, Odjezd autobusem ve večerních hodinách, ráno se již probudíte ve Slovinsku.

2. den, LAŠKO – po ubytování vycházka do centra městečka. Možnost výstupu na hrad nad městem, aktivnější mohou vystoupat až na vyhlídkový vrchol. Odpoledne volno na relaxaci v termálních lázních.

3. den, CELJSKÝ HRAD – hrad patří k nejvýznamnějším hradním komplexům ve Slovinsku. Je spojen se slavným rodem pánů z Celje, kteří v 15. století patřili k nejmocnějším rodům střední Evropy a měli úzké vazby i na české země. Hradní areál nabízí rozsáhlé opevnění, věže, nádvoří a expozice o historii rodu. Zaujme i úchvatný výhled na město Celje a údolí řeky Sávy. CELJE – návštěva centra jednoho z největších a nejstarších slovinských měst. Prohlídka historického jádra města s nádhernou architekturou. Procházka Vodnikovou ulicí. Možnost návštěvy zdejších muzeí a knížecího paláce. LAŠKO – odpoledne relaxace v termálních lázních.

4. den, JAMA PEKEL – prohlídka pekelné krasové jeskyně. Jeskyně je proslulá svými bohatými krápníkovými útvary, podzemní říčkou a vysokými dómy. ŽALEC – historické město spojené s chmelovou tradicí. Zastávka v centru města, kde budeme moci vyzkoušet unikátní pivní fontánu. LAŠKO – odpoledne relaxace v termálních lázních.

5. den, LAŠKO – dopoledne relaxace v termálních lázních. JURKLOŠTER – návštěva kartuziánského kláštera. Klášter ze 12. století patří mezi nejstarší v zemi a byl významným duchovním i kulturním centrem. Můžeme zde obdivovat románsko-gotickou architekturu, klášterní zahradu a zachované části opevnění. SEVNICA – vycházka k hradu nacházejícím se na návrší nad řekou Drávou. Možnost prohlídky expozic v interiérech paláce. SLAPŠAK – návštěva místního vinařství s degustací.

6. den, LAŠKO – dopoledne relaxace v termálních lázních. MARIBOR – návštěva druhého největšího slovinského města a centra vinařství v zemi. Prohlídka historického jádra města s hradem, pozoruhodným sloupem se sochou sv. Floriána, katedrálou sv. Jana Křtitele a čtvrtí Lent s malebnými domy. Návštěva čtyři sta let staré vinné révy, která je nejstarší na světě. Ve večerních hodinách odjezd a noční přesun zpět do ČR.


Popis ubytování:

Cena zahrnuje: 

přeprava (vč. výletů), 4x ubytování, 4x polopenze, volný vstup do termálů, vstup do fitness, průvodce

Fakultativně:

cestovní pojištění

Tričko


Více informací a rezervaci najdete na webu cestovní kanceláře.

Pořadatel: HOŠKA TOUR; IČO: 43518621

Další informace

Země