fbpx

Jadran v Alpách – to jsou Korutany

Nespočet čistých, někdy až 28 stupňů teplých jezer ve středu Alp. Hory, které sahají od mohutných vrcholů třítisícovek v Národním parku Vysoké Taury až do mírného pohoří Nockberge, kde se můžete kochat pohledem po jejich vrcholech i do údolí na jezera nebo na druhou stranu do Slovinska či Itálie. To jsou Korutany, nejjižnější rakouská země ovlivněná kulturní rozmanitostí alpsko-jadranského prostoru s mírným a příjemným klimatem.


Nejjižnější spolková země Rakouska nabízí fascinující kulisu pro požitkáře i aktivní návštěvníky. Zejména pěší turisté a cyklisté zde najdou všechny možnosti. Jedním z vrcholů pro pěší turisty je i známá dálková turistická trasa Alpe Adria Trail – Alpsko-jadranská stezka, která vede od nejvyšší hory Rakouska,  Grossglockneru, napříč Korutany přes Slovinsko až do Itálie k moři. Samozřejmě je zde také mnoho pohodlnějších i vycházkových tras pro rodiny s dětmi, mnohé z nich s výhledem do korutanské jezerní krajiny se štíty hor na pozadí.

Ať už se jedná o rekreační cyklisty, aktivní bikery nebo příznivce elektro kol, Korutany nadchnou rozmanitostí cyklistických tras každého. Trasy, jako Drávská cyklostezka, Via Carinzia nebo Alpsko-jadranská cyklostezka, jejíž značená trasa vede přes Korutany až k Jaderskému moři, zaručují nové zážitky v jedinečné krajině hor i jezer. Také cyklistické stezky kolem korutanských jezer jsou dobře značené a vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní sportovce, kteří hledají nové výzvy.

Na jižní straně Alp člověk potká čistou radost ze života, zejména také u jídla. V centru pozornosti korutanské alpsko-jadranské kuchyně je i příprava místních druhů ryb, kterýma je místní kraj vyhlášený. Ostatně, nejlépe chutná na některé z mnoha jezerních teras. Ještě mnohem více na dovolené v Korutanech zažijete s regionálními kartami zahrnujícími četné výhody. Krom ryb nesmíme zapomenou na místní vinařství, které prožívá své znovuzrození.

Jak se tam vydat:

Zájezd do této oblasti pořádá CK HOŠKA TOUR.

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

Leave A Reply

Your email address will not be published.