fbpx

Vydejte se za ledovým mužem Ötzim. Putování malebnou částí Tyrolska

Na jihu Tyrolska, na hranicích s Itálií, byl roku 1991 nalezen ledový muž Ötzi. Muž, který žil v rané době bronzové, zemřel při přechodu ledovce v Ötztalských Alpách, a tak byl hned zakonzervován do ledu. Takto vydržel v ledu více jak pět tisíc let a stal se po jeho objevení předmětem vědeckého bádání.


I když je Ötzi umístěn v italském Bolzanu, Rakušané věnovali životu v době kamenné archeologický park nazvaný Ötzi Dorf. Park se nachází nedaleko města Umhausen. Z něj se dá vyrazit i k vodopádu Stuibenfall. Ten je s výškou 159 metrů nejvyšší v Tyrolsku.

Ötztalské Alpy jsou významným alpským pohořím, které má co nabídnout. Hned za zmínku stojí jistě Wildspitze, druhá nejvyšší hora Rakouska. Kolem ní se dá v horském prostředí podniknout pohodlné túry.

Do výšky přes 3000 metrů se lanovkou dostanete na vrchol Wurmkogel. Zde se nachází vyhlídková restaurace Top Mountain Star. Do výšek přes 3000 metrů se dá dojet lanovkou ze střediska Sölden.
Kromě lanovek se dá využít místní dopravy na mýtné silnici k dosažení těchto výšek.

Gaislachkogel

Malebná a fotogenická je i horská vesnička Vent, kam se dá sejít. Na 230 historických motocyklů se můžete jít podívat do speciálního muzea umístěného na vysokohorské alpské silnici Timmelsjoch Hochalpenstrasse.

Horská vesnička Vent
Timmelsjoch Hochalpenstrasse – motocyklové muzeum

V oblasti Ötztálských Alp, přesněji v údolí Ötztal, se dá vyžít i díky termálním lázním a vodním parcích. Futuristicky vyhlížející jsou Tirol Therme Längenfeld s teplotou vody až 36 °C. Za adrenalinem naopak můžete do Area 47. Park zásobený vodou z říčky Ötztaler Ache nabízí mnoho zajímavých skluzavek a dalších atrakcí.

Area 47
Tirol Therme Längenfeld

Zájezdy s pohodovou turistikou nejen do údolí Ötztal pořádá CK HOŠKA TOUR. Program zájezdu do této oblasti si můžete přečíst na stránkách cestovní kanceláře.

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

Leave A Reply

Your email address will not be published.