Za posledním puchýřem 2018

mapa není k dispozici

Kdy se to koná:
Datum: 15.11.2018 - 18.11.2018
Čas:Celý den

Kategorie:


Celostátní turistická akce „Za posledním puchýřem 2018“ se po 13 letech vrací do Libereckého kraje.

Tentokrát se vypravíme do Semil

Město Semily s přibližně 9000 obyvateli se rozkládá na severovýchodě Čech, v podhůří západních Krkonoš, pod severovýchodním úbočím bájné hory Kozákov.

Ukážeme turistům nádherný kout naší vlasti Český ráj, který vyniká velkým množství přírodních i historických památek a to vše střeží dvě dominanty kraje Trosky a Kozákov. Z rozhledny na vrcholu Kozákova je za příznivého počasí vidět až čtvrtina Čech. Magická hora přitahuje návštěvníky nejen, krásným výhledem, ale i polodrahokamy, které se zde nacházejí, Přijdou si zde na své příznivci pěší a cyklo turistiky, vyznavači paraglidingu, geocachingu a lyžování . Na vrcholku stojí Riegrova turistická chata, kterou Klub českých turistů vybudoval a slavnostně otevřel v roce 1928, právě před 90 let.

Semilsko (nazývané také Horní Pojizeří) je kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí, kterými se proplétá řeka Jizera. V bezprostřední blízkosti města Semily je unikátní kaňon řeky Jizery s Riegrovou a Kamenického stezkou a Bozkovské dolomitové jeskyně. O kousek dál jsou horské hřebeny, turistická střediska Krkonoš a Jizerských hor. To jsou místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Vy se můžete podívat také na Více od tohoto autora

Leave A Reply

Your email address will not be published.